66% zasięgu LTE w Polsce dzięki Plusowi.

Polkomtel na fali.

Polkomtel, operator sieci Plus, wznowił rollout sieci. Efektem prowadzonych obecnie przez Plusa prac ma być rozbudowanie sieci LTE tak, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji kraju oraz objecie praktycznie wszystkich mieszkańców Polski zasięgiem technologii HSPA/HSPA+.

Jednocześnie przeprasza klientów za ewentualnie mogące ich spotkać trudności. „Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe i jeśli tylko jest możliwe, odbywały się w godzinach nocnych” – powiedział Członek Zarządu Polkomtel Tobias Solorz.

Rollout sieci to odpowiedź na stale zwiększającą się konsumpcję danych i oczekiwania internautów, że będą one szybko i stabilnie przesyłane. Towarzyszy temu coraz większa liczba dostępnych supernowoczesnych urządzeń.

„Chcemy oferować najlepsze usługi na maksymalnie największym obszarze kraju, a do tego niezbędna jest rozbudowa sieci. Już teraz mamy najnowocześniejszą sieć, która oferuje najlepszy dostęp do Internetu największej liczbie Polaków. I dążymy do tego, aby jak najszybciej ten dostęp mieli wszyscy internauci w naszym kraju” – powiedział członek zarządu Polkomtelu Wojciech Pytel.

Wielką modernizację operator rozpoczął na jesieni ubiegłego roku, a efektem pierwszego etapu jest dostęp do superszybkiego internetu w technologii LTE oraz HSPA/HSPA+. W zasięgu LTE sieci Plus znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+.

pluslte

NASI PARTNERZY