PL EN

Direct Billing Play

Płatności mobilne w dobie powszechnej cyfryzacji są coraz popularniejsze. Direct Billing sieci Play to właśnie taka alternatywa dla przelewów internetowych lub płatności kartą. Opłaty za zakupy dóbr cyfrowych można tu dokonać poprzez funkcję „Dopisz do rachunku” w Play lub płatność ze środków dostępnych na karcie telefonicznej. DCB jest oferowane przez Teleaudio Dwa, które ma ofercie także inne usługi Premium. Dzięki bezpośredniemu połączeniu ze wszystkimi operatorami telefonii komórkowej i stacjonarnej świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Direct Billing w Play — duży wybór produktów

Play w ramach usługi „Dopisz do rachunku” oferuje możliwość zapłaty za wiele usług cyfrowych czy biletów. Każdy zakup jest potwierdzany SMS, który zawiera informacje o tym, co zostało zakupione, za jaką kwotę oraz dane kontaktowe do sklepu lub aplikacji związanej z zakupem.

Do zrobienia zakupów w sieci wystarczy tylko numer telefonu w Play na abonament lub na kartę. Opłata zostanie doliczona do najbliższego rachunku lub pobrana ze środków na karcie. Zakupy są zabezpieczone kodem PIN albo hasłem do konta w wybranym sklepie.

Direct Billing w PLAY występuje w ramach dwóch usług: Zapłać z Play lub Zamów z Play. W ramach tych usług klienci sieci mają dostęp do szerokiej gamy produktów. Mogą je wykupywać pojedynczo lub opłacać w ramach subskrypcji. Można je podzielić na następujące kategorie:

 1. Gry i aplikacje, które zakupić można w ramach: App Store, Xbox Store, Kinguin, Huawei App Gallery, Twitch, Gaijin, Google Play, Epic Games Store, Antstream Arcade, Wargaming, Leauge of Legends i Microsoft Store.
 2. Naukę i rozrywkę, a w ich ramach popularne: Netflix, Audioteka, Wyborcza.pl. Brainly.pl, Chili, TVN24Go, Player, Publico24 Newsstand, Odrabiamy.pl, Busuu i subskrypcja Microsoft 365.
 3. Bilety i parkingi, gdzie można skorzystać z aplikacji: moBilet, blinkee.city, ANYPARK, SkyCash, iTaxi, Autopay, Mobilny Parking, Hop.City.
 4. Styl życia, w którym można opłacać dostęp do serwisów: OLX, OTOMOTO, Tinder, Sympatia, poczty Interia, Badoo, Fotka.com i Fabryka Siły.

Jak skonfigurować usługę „Dopisz do rachunku” w Play?

Żeby ustawić usługę „Zapłać z Play” jako metodę płatności mobilnej w Google Play wystarczy na swoim telefonie wejść do aplikacji Google Play i wybrać opcję z płatności z operatorem Play. Można też zapłacić nią według następujących kroków:

 • wejść do aplikacji sklepu Google Play na smartfonie,
 • przejść do ustawień w lewym górnym rogu,
 • nacisnąć – „Konto”,
 • wejść w „Formy płatności”
 • wybrać – „skorzystaj z płatności przez operatora Play”
 • wybrać grę lub aplikację do zakupu,
 • potwierdzić zakup.

Zakupy mobilne dokonywane w ten sposób dla bezpieczeństwa abonentów podlegają ograniczeniom kwotowym. Ich limit można regulować, a wynosi on od 50 zł do 800 zł. W przypadku oferty na kartę naturalnym ograniczeniem jest stan środków na koncie.

Można też całkowicie zablokować tę usługę, dzwoniąc pod numer *500 lub przez aplikację Play24, sekcję Ustawienia numeru i Blokadę Zakupów Mobilnych.

NASI PARTNERZY