PL EN

Usługi premium Plus

Voice Premium, SMS i MMS Premium w sieci Plus to usługi działające na specjalnych numerach o podwyższonej opłacie. Korzystanie z nich jest proste, szybkie i łatwe, dlatego cieszą się cały czas dużym zainteresowaniem klientów. Przy ich wykorzystaniu można między innymi pobrać dzwonki na telefon, uzyskać dostęp do czasopism w wersji online, serwisów i portali edukacyjnych czy zorganizować konkurs SMS. Odbiorcy cenią natychmiastowy dostęp do zakupionych dóbr i niewymagające logowania się do konta bankowego płatności mobilne.

Od kogo pochodzą usługi SMS/MMS i Voice Premium w Plusie?

Wszystkie usługi premium przychodzące lub wysyłane na numery specjalne w sieci Plus są świadczone przez zewnętrzne podmioty gospodarcze. Sam operator odpowiedzialny jest jedynie za ich dostarczenie przy wykorzystaniu swojej infrastruktury przesyłowej, za co otrzymuje część opłaty. Osoby, które z nich korzystają, muszą zaakceptować regulaminy poszczególnych dostawców wraz ze zgodami na otrzymywanie dalszych informacji handlowych i marketingowych.

Rodzaje numerów specjalnych w Plusie

W sieci Plus numery premium zaczynają się od następujących liczb:

  • 7, 8 i 9, na których działają SMS/MMS Premium. Są one cztero-, pięcio- lub sześciocyfrowe. Płatność pobierana jest zgodnie z taryfikatorem za każdą wysłaną wiadomość,
  • 5 i 6 dla SMS/MMS Premium MT dla usług świadczonych w ramach prenumeraty czy abonamentu. Są one płatne przy każdej odebranej wiadomości,
  • *7, po których można rozpoznać specjalne połączenia głosowe, w których płatne jest każde rozpoczęte 30 sekund lub minuta rozmowy.

Dokładne informacje o opłatach za poszczególne usługi na numerach Premium Rate znajdują się na stronie operatora. Oprócz tego można je znaleźć wraz z regulaminami na portalach organizatorów tych usług, np. loterii czy akcji charytatywnych.

Jak kontrolować koszty usług Premium w Plusie?

Domyślny pułap kwotowy na usługi SMS Premium w Plusie wynosi 35 zł. Można go jednak dowolnie zmieniać, wybierając jeden z niższych lub wyższych dostępnych progów. Wystarczy wysłać bezpłatny SMS na numer 2601 o treści, np. ZABLOKUJ 50, aby ustawić miesięczny limit wydatków w wysokości 50 zł. Będzie się on automatycznie odnawiał z każdym miesiącem kalendarzowym lub okresem rozliczeniowym.

W sieci Plus MMS/SMS-y Premium można włączyć, wyłączyć lub zablokować bezpłatnie. Oferowane są trzy rodzaje blokad:

  • cenowa na usługę, w której można z niej korzystać do określonej ceny, a droższa nie będzie zrealizowana,
  • kwotowa na wszystkie rodzaje usług Premium, które po przekroczeniu limitu są blokowane;
  • rodzajowa, całkowita na dany rodzaj usługi, np. Plus Premium SMS.

Płatne SMS-y Premium w Plusie można aktywować lub dezaktywować:

  • podczas wizyty w punkcie prosząc o pomoc konsultanta,
  • samodzielnie poprzez wysłanie odpowiedniej komendy włączającej lub wyłączającej blokadę SMS- em,
  • przez telefon dzwoniąc na infolinię Biura Obsługi Klienta.

Status blokady łatwo sprawdzić po zalogowaniu się do swojej aplikacji iPlus.

NASI PARTNERZY