PL EN

Jak zarabiać na SMS Premium?

Usługi Premium w postaci wiadomości tekstowych lub zdjęciowych mogą służyć do monetyzacji usług. Jak zarabiać na SMS Premium? W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na to, co można oferować w Internecie, by ludzie chcieli za to płacić, wykorzystując płatności mobilne. Proponowane treści muszą być atrakcyjne, ciekawe lub użyteczne, wtedy zarabianie na SMS Premium nie sprawia większej trudności.

SMS Premium — co to takiego?

Co to jest SMS Premium i jak zarabiać przy jego pomocy? To wiadomość o podwyższonej opłacie, która jest wykonywana w momencie jego wysłania. Usługa jest dostępna u wszystkich operatorów sieci komórkowych, którzy zarabiają na niej, pobierając część opłat za SMS-y za korzystanie z ich infrastruktury przesyłowej. Same numery, pod które wysyłane są wiadomości, stanowią własność podmiotów prywatnych organizujących płatne usługi lub sprzedających wirtualne dobra. 

Koszt wysłania płatnej wiadomości dla wszystkich użytkowników telefonów jest taki sam, niezależnie od sieci komórkowej czy posiadanej przez nich taryfy. Zatem za SMS Premium w Plusie jego użytkownik zapłaci tyle samo, co abonent tej usługi Premium w T-Mobile czy każdej innej sieci. 

Jak zarabiać na SMS Premium? Pomysły i inspiracje

Przy pomocy płatności SMS Premium użytkownicy uzyskują dostęp do dóbr i usług oferowanych w Internecie, w tym materiałów o charakterze edukacyjnym, informacyjnym lub rozrywkowym. Dobrym sposobem na zarabiane w ten sposób może więc być sprzedaż swojej wiedzy poprzez udostępnianie użytkownikom artykułów, książek czy nagrań. Za każdym razem, gdy treści te będą pobierane, na konto udostępniającego wpłynie SMS-owa opłata. Oto kilka pomysłów na pliki o wartości edukacyjnej:

  • e-booki, w których można podzielić się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Tematów może być wiele, a wszystko zależy od branży, w jakiej działa osoba pisząca, np.: tematyka finansowa – „Jak rozliczyć VAT?”; gospodarcza – „Jak uruchomić działalność polegająca na sprzedaży przez Internet?” czy kosmetyczna – „Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?”;
  • krótkie poradniki tekstowe, które mogą dotyczyć mody, urody, motoryzacji, szukania pracy czy…zarabiania w Internecie. Zwykle mają one tytuły – „Jak zrobić…”, „Krok po kroku…” czy „X sposobów na…”; 
  • tutoriale w formie poradników video z różnych dziedzin, takich jak: majsterkowanie, gotowanie, robienie makijażu czy obsługa maszyn i urządzeń. Takie pokazowe poradniki krok po kroku cieszą się dużą popularnością, jeśli odpowiadają na pytanie, jak rozwiązać jakiś często pojawiający się problem;
  • kursy online — nieco dłuższa i bardziej wymagająca w przygotowaniach forma, ale przez to bardziej dochodowa. Taka forma nauki zyskuje ostatnio na popularności, dzięki łatwej dostępności i braku ograniczeń w dostępie ze względu na miejsce zamieszkania. Jeśli treści będą ciekawie przedstawione i dobrej jakości, sukces jest gwarantowany;
  • narzędzia internetowe, które mogą mieć wartość użytkową dla innych, np. programy, bazy danych czy formularze;
  • skrypty, wypracowania, ściągawki, które mogą być przydatne podczas nauki. 

Katalog pomysłów na udostępniane treści edukacyjne jest niewyczerpany i każdy może go dowolnie modyfikować, szukając sposobów na zarabianie na SMS Premium. 

Jak zarabiać na SMS Premium mając własną stronę lub bloga?

Mając własny blog z dużą liczbą czytelników lub tematyczną stronę internetową można zarabiać na SMS-ach Premium, wykorzystując do tego popularność tych mediów lub zamieszczane na nich treści. W tym celu można na przykład:

  • zamieszczać treści Premium dostępne za opłatą,
  • blokować dostęp do starych treści, które cieszyły się największym zainteresowaniem, np. udostępniając tylko ich początek dla pobudzenia ciekawości czytelnika, a resztę za opłatą,
  • tu także można umieszczać poradniki, e-booki i wszystkie opisane wyżej treści, ale o tematyce związanej z daną stroną czy blogiem, aby mieć pewność, że zainteresują one odbiorców, którzy chętnie zapłacą za dostęp. 

Pozostałe sposoby zarabiania na SMS Premium

Bardziej wymagającym organizacyjnie sposobem zarabiania na SMS Premium są konkursy i loterie. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród odbiorców, dzięki możliwości łatwej wygranej. Przedsiębiorstwa chętnie wykorzystują te narzędzia nie tylko do zarabiania, ale i promocji swojej działalności i innych zadań marketingowych. Obsługa konkursów i loterii wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego, wiedzy i doświadczenia, dlatego trzeba tu skorzystać z pomocy doświadczonych wykonawców, takich jak Teleaudio Dwa, które posiada gotową platformę Epsilo do ich obsługi. 

Podsumowanie

SMS Premium dają wiele możliwości zarabiania na oferowanych treściach czy usługach. Ich atutami są: natychmiastowe płatności oraz sprawny i szybki kontakt z klientami. Warto wykorzystać ich potencjał, zwłaszcza że dostęp do oferowanych przez wirtualny świat dóbr cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników.

NASI PARTNERZY